Bourjois 1 2 3 Perfect

ПОПУСТ

Bourjois 1 2 3 Perfect

970 ден 776 ден

Clear

Опис

Започнете го денот со совршената пудра на Bourjois 123 за беспрекорен тен дури и до совршенство што трае до 16 часа. Неговата иновативна формула комбинира 3 пигменти за корекција на беспрекорна кожа со нула несовршености:

  1. жолти пигменти за да ги прикријат темните кругови и да му дадат одморен изглед;
  2. Виолетови пигменти за да ја поправат цврстината и да ја зголемат сјајноста;
  3. Зелени пигменти за да се неутрализира црвенилото за рамномерен тен.

Кога треба да изгледате беспрекорно цел ден, 123 Perfect Foundation е најлесното решение за да го изедначите вашиот тен на кожата.
Нанесете ја со рацете за беспрекорен финиш или користете алатка за нанесување за тој гламурозен изглед. Со нанесување на еден слој може да добиете средна покривност, но при нанесување на нареден слој прекривноста се зголемува но сепак изгледа природно.
За беспрекорен полу-мат финиш што му дава свежина дури и на измореното лице и кој трае и трае и трае… Совршената пудра Bourjois 123 Perfect заслужува место на вашата топ десет листа на тајни за убавина.

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Bourjois 1 2 3 Perfect”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)