Bourjois Air Mat Foundation

Bourjois Air Mat Foundation

850 ден

Clear

Опис

Со својата извонредна формула лесна како воздух, Air Mat течната пудра е збогатена со микронизирани прашоци кои даваат перфектен мат и беспрекорен тен, кој трае до 24 часа, без да се чувствувате како да носите маска! Доколку сакате пудра со текстура која овозможува совршено природен и мазен мат завршеток, и која ја остава кожата да дише, тогаш направете ја Bourjois Air Mat течната пудра почеток на вашата дневна рутина за убавина. Нанесете ја почнувајќи од центарот на лицето, а потоа нежно разнесете ја нагоре и кон надворешните страни на лицето за да постигнете беспрекорен завршеток. Нанесете ја и бидете спокојни до 24 часа! За совршена покривност и незабележлив мат завршеток, за магичната течна пудра Air Mat секогаш мора да има место во вашиот козметички сет!

  • Висока покривна моќ со природен мат завршеток кој трае до 24 часа.
  • Текстурата која е лесна како воздух, дава чувство на “гола” кожа и ѝ овозможува на кожата да дише.
  • Збогатена со екстракт од цинк и силика зрнца, кои го апсорбираат вишокот на себум.
  • Капсулирани пигменти комбинирани со немасни масла, кои ги фиксираат пигментите на кожата.
  • Погодна за сите типови на кожа, дури и за комбинирана.

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Bourjois Air Mat Foundation”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)