CC Cream

770 ден

Clear

Опис

Bourjois 123 Perfect CC Cream Liquid Powder, како комбинација од течна пудра и крема за нега, обезбедува 100% коригиран тен и хидрирана кожа, од утро до вечер. Во срцето на формулата на овој CC крем се 3 нови корективни пигменти инспирирани од Совршената колекција 123: Кајсија против замор, зелениот пигмент против црвенило, белиот против темни дамки / пигментација. Секоја нијанса содржи нота на розова боја, за блескав резултат на лицето. Bourjois 123 Perfect CC кремот импресионира со својата лесна, немрсна формула која одговара на сите типови кожа. Ја хидрира кожата од утро до вечер и благодарение на факторот за заштита од сонце, ја штити кожата од штетните УВБ зраци. Покрај тоа, содржи мултиефикасна состојка, екстракт од бел чај, кој ја полни кожата со енергија и ја прави неверојатно сјајна!

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Боја

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “CC Cream”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)