Perfect Teint Foundation

ПОПУСТ

Perfect Teint Foundation

840 ден950 ден

  • 04-cool pure porcelan
  • 08-warm gentle ivory
  • 16-nautral light biscue
  • 28-cool cool honey
  • 42-cool medium sand
Clear

Опис

Perfect Teint Foundation е пудра со исклучително лесна текстура која има и апсорбирачки својства балгодарение на екстремно лесните честички во прав. Резултатот е суптилен мат финиш кој се впива во кожата, а тенот изгледа изедначен и природен.
Предноста на оваа пудра е долготрајноста, а ефектот е средна до висока покривност која нема ни да ја почувствувате на кожата. Perfect Teint Foundation ги прекрива малите нерамномерности и несовршености на кожата, а благодарение на водата во својот состав, сепак изгледа свежо на кожата.
Состојките во оваа пудра ја хранат и негуваат кожата, а кожата која е иритирана ја смируваат. Екстрактот од цвет од праска обезбедува заштита од надворешни влијанија. Без сомнение ова е совршената пудра!

Начин на нанесување:
Ставете неколку капки од пудрата на позадината на вашата рака и користете четка, сунѓер за пудра или едноставно прстите за да нанесете рамномерен слој на лицето.

 

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Нијанса

, , , ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Perfect Teint Foundation”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)