Eyeshadow

350 ден

 • 02 - pearly anthracite
 • 03 - pearly granite grey
 • 04 - pearly mystical grey
 • 05 - pearly grey brown
 • 06 - pearly light silver
 • 08 - pearly linen
 • 10 - pearly white
 • 11 - pearly summer beige
 • 14 - pearly italien coffee
 • 15 - pearly snow grey
 • 16 - pearly light brown
 • 17 - pearly misty wood
 • 18 - pearly light misty wood
 • 19 - pearly bright nougat cream
 • 21 - pearly deep copper
 • 23A - pearly golden dawn
 • 26 - pearly medium beige
 • 27 - pearly luxury skin
 • 28 - pearly porcelain
 • 29 - pearly light beige
 • 39 - pearly light pine green
 • 40 - pearly medium pine green
 • 46 - pearly snow touch
 • 48 - pearly brown olive
 • 71 - pearly winter sky
 • 79 - pearly steel blue
 • 80 - pearly midnight blue
 • 82 - pearly smokey blue violet
 • 86 - pearly smokey lilac
 • 88 - cherry blossom
 • 89A - dark queen
 • 90 - pearly antique purple
 • 91A - forest flower
 • 92 - pearly purple night
 • 93 - pearly antique pink
 • 95 - pearly red violet
 • 96 - pearly smokey red violet
 • 98 - pearly antique lilac
 • 162 - pearly chocolate
 • 180 - pearly golden olive
 • 195 - pearly taupe
 • 198 - dimgray
 • 203 - silica glass
 • 205 - lucent ferrite
 • 208 - elegant brown
 • 210 - golden highlights
 • 211 - elegant beige
 • 212 - chiffon rose
 • 214 - iridescent copper
 • 215 - mountain rose
 • 218 - soft brown mauve
 • 219 - deep grape
 • 255 - aero spring green
 • 272 - blue night
 • 288 - aubergine
 • 290 - frozen amethyst
 • 313 - glam white
 • 314 - glam white grey
 • 316 - glam granite grey
 • 345 - glam beige rose
 • 372 - glam natural skin
 • 373 - glam gold dust
 • 378 - glam golden chocolate
 • 380 - glam golden copper
 • 383 - glam golden bisque
 • 396 - glam dark purple
 • 399 - glam pink treasure
 • 503 - matt black
 • 512 - matt white
 • 517 - matt chocolate
 • 551 - matt natural touch
 • 555 - matt pale nude
 • 561 - matt vintage hydrangea
 • 587 - matt mystical forest
Clear

Опис

Сенки кои совршено се лепат на очниот капак, имаат силен интезитет на бојата и се нежни и меки за нанесување.

Начин на нанесување:
Нанесете ја вашата омилена нијанса со помош на четка или апликатор, се чуваат во компатибилните магнетни кутии специјално дизајнирани за сенките.

 

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Нијанса

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Eyeshadow”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)