Acqua di Gio Homme – EDP

Acqua di Gio Homme – EDP

4,460 ден8,590 ден

  • 40ml
  • 75ml
  • 125ml
Clear

Опис

Во 2022 година, Џорџо Армани го претставува ACQUA DI GIÒ EAU DE PARFUM, нова интерпретација на култниот мирис ACQUA DI GIÒ од 1996 година. ACQUA DI GIÒ EAU DE PARFUM посветен на одржливоста; тој е еколошки и составен од одговорно добиени состојки.Новиот состав носи силна морска свежина, каде молекулите на морските ноти се мешаат со природна зелена мандарина, ароматични есенции и дрво-минерална основа. Накратко, ова е водено-ароматичен мирис кој ги меша морските ноти со ароматични есенции. Ароматичното срце вклучува мускатна жалфија од Прованса, свежа лаванда и гераниум од Мадагаскар. Гватемалски пачули и ветивер се во основата на парфемот.

Горни ноти: зелена мандарина, морски ноти
Средни ноти: мускатна жалфија, гераниум, лаванда
Основни ноти: пачули, ветивер, минерални ноти

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Acqua di Gio Homme – EDP”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)