Acqua di Gio Profondo – edp

Acqua di Gio Profondo – edp

4,550 ден8,590 ден

  • 40ml
  • 75ml
  • 125ml
Clear

Опис

Откријте го Acqua di Giò Profondo, машкиот парфем на   Giorgio Armani. Современта и интензивна интерпретација на Acqua di Giò ги помешува морските ноти со ароматични есенции и дрвенест морски акорд, наврајќајќи се  кон потеклото: морето. Рафинираната темно сина боја на шишенцето оддава почит на најиконската боја на  Giorgio Armani.

Acqua di Giò Profondo е интензивна морска интерпретација на Acqua di Giò. Повеќе од парфем, Aqua di Giò Profondo е запленувачко длабоко нуркање во длабочината на душата, прегрнувајќи ги вредностите на слободата, сензуалноста и модерната машкост откривајќи уште подлабока димензија. Како скок во длабокото сино море, сетилата се разбудени од зелената мандарина и бергамот додека ултра морската речиси ледена нијанса е пренесена од иконските морски ноти на   Acqua di Giò. Како што меурчињата на кислород се издигнуваат кон површината, така рузмаринот, лавандата и чемпресот се мешаат во срцевината. Истакнувајќи го машкиот карактер во  длабочината и интензитетот, нотите на дрвенесто патчули и засилен мошус конечно продираат со соленкастиот нагласок на акордите од минерален килибар во базата. Креиран од врвниот креатор на парфеми Alberto Morillas, Acqua di Giò Profondo е спакуван во амблемично замрзнато стаклено шишенце во елегантна, речиси транспарентна темно сина боја, создавајќи ехо на длабочините на морето кои ги доловува.

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Acqua di Gio Profondo – edp”

Прашања и одговори за производот

  1. 0 гласови
    П generic for cialis Biosci Biotechnol Biochem 2001; 65 10 2137 2145
    Asked by Ideriet on ноември 6, 2022 16:27
    За ова прашање се уште нема одговори Answer now

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)