Armani Code Parfum For Men

Armani Code Parfum For Men

6,560 ден10,550 ден

  • 50ml
  • 75ml
  • 125ml
Clear

Опис

Инспириран од визијата за мажественост која ги комбинира мекоста и силата, новиот фланкер ги рефлектира карактеристиките на Armani Code, оригинално создаден од парфимерот од Givaudan, Антоан Maisondieu. За верзијата Parfum, тој додаде ноти на ирис на дрвениот, ароматичен потпис.
„Задржувајќи го својот дрвенест ароматичен, сензуален идентитет, Armani Code Parfum ја доловува суштината на Armani Code. Ова е изразено во ароматичните горни ноти на мирисот и силно машките основни ноти, со срце кое сега е проткаено со зголемена чувствителност“.
Перуника од Мароко се меша со ирис алдехиди. Зелениот бергамот и срцето на бергамот потекнуваат од Калабрија. Мускатната жалфија  доаѓа од Прованса, додека основата е тонка апсолут од Бразил и срцето на кедрово дрво од Вирџинија.

Горни ноти: бергамот, лист бергамот
Срце: путер од ирис, алдехид од ирис, жалфија
Основа: тонка, кедар

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Armani Code Parfum For Men”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)