Bottled – edp

Bottled – edp

5,510 ден7,230 ден

  • 50ml
  • 100ml
Clear

Опис

BOSS Bottled Eau de Parfum, рафинираното дрвенесто-зачинета композиција од парфимерот Honorine Blanc, дополнително го нагласува топлиот и звучен потпис на BOSS Bottled. Сетилата се будат од ерупција на јаболко и бергамот, кои се во контраст со црниот бибер. Зачинетото срце се отвора со опојните масла од костен, кадрамон и цимет и продолжува да се влева во основните ноти направени од темен ветивер и мошус, за малку зачаден карактер на кожата. Високата концентрација на исклучиво добиени природни состојки, во комбинација со иновативни методи на екстракција, резултира со уникатен и луксузен мирис со изненадувачки модерен квалитет. Култното шише BOSS Bottled го крие мирисот со топли костенови подтонови кои ги евоцираат изразито машки тоналитети на Eau de Parfum. Нудејќи моќен баланс на сила и софистицираност, оваа благородна композиција е создадена за мотивиран, амбициозен човек кој е подготвен да се справи со секој предизвик.

Горни ноти: јаболко, бергамот, црн бибер
Средни ноти: масло од костен, кардамон, цимет
Основни ноти: темен ветивер, мошус

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Bottled – edp”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)