BVLGARI Man Terrae Essence – Eau de Parfum

ПОПУСТ

BVLGARI Man Terrae Essence – Eau de Parfum

3,885 ден5,205 ден

  • 60ml
  • 100ml
Clear

Опис

Bvlgari Man Terrae Essence е нуркање во величественоста на Земјата, заробена од искреност и автентичност. Плодната тосканска почва, со иконското богатство што ги симболизира вистинските задоволства, е инспирација за новиот потпис на колекцијата Bvlgari Man. Животната сила на природата тече низ овие пејзажи, изразена во нејзините ридови и чемпреси, цвеќиња и почва. Тоа е виталност која е вградена во симболичните бои и мириси на регионот. Топол, богат и инстинктивен, новиот мирис на BVLGARI ја отелотворува животворната моќ на Земјата во мирис на дрвенест ветивер, обликуван во вистински ритуал кој потсетува на обработливо земјиште. Носот зад овој мирис е Алберто Морилас.

Врвни ноти: каламанси лимон, лимон;
Средни ноти: ветивер, корен од ирис;
Основни ноти: стиракс, земјени ноти

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “BVLGARI Man Terrae Essence – Eau de Parfum”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)