Calvin Klein EVERYONE – Eau de Parfum

Calvin Klein EVERYONE – Eau de Parfum

2,880 ден3,970 ден

  • 50ml
  • 100ml
Clear

Опис

Новата линија на мириси CK ONE, на Calvin Klein, излегува во јануари 2022 година и го слави безвременскиот дух на колекцијата. Новата креација на CK EVERYONE EAU DE PARFUM, како што тврди брендот, се грижи за животната средина и има веганска формула направена од етички добиени природни состојки. Алкохолот е од природно потекло. И стакленото шише и надворешното пакување се направени од рециклирани материјали. Проѕирното стакло содржи 10% рециклиран материјал, а пакувањето од картонско склопување содржи 30% рециклиран материјал. Двата материјали може повторно да се рециклираат.

Составот на CK EVERYONE EAU DE PARFUM е направен од сочен мексикански портокал во високи ноти, во срцето е црниот чај од Шри Ланка кој му дава силен интензитет на мирисот. Чајот како клучна состојка не е важен само за ова издание; Дебито на CK One го содржи зелениот чај како клучна нота, додека CK Everyone Eau de Toilette содржи син чај во срцето. Ветиверот од Хаити, од природно потекло, дава дрвенести нијанси на основата на мирисот.

Горни ноти: портокал од Мексико

Средни ноти: црн чај од Шри Ланка

Основни ноти: ветивер од Хаити

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Calvin Klein EVERYONE – Eau de Parfum”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)