Collection Santal De Kandy – edp

Collection Santal De Kandy – edp

11,780 ден

 • 125ml
Clear

Опис

Santal De Kandy е дрвенест, цветен мошусен мирис за мажи и жени. Овој парфем е претставен во 2018 година. Патувајќи во античките земји со благородни мириси, Santal de Kandy е дрвенeст мирис со зачинети цветни поттикнувања. Почнувајќи со нотите на топол црн пипер и свеж кардамон, доведува до срцето на јасмин и прашкасти виолетови ливчиња. Завршувајќи ја со интоксивната топлина на сандалово дрво, пачули и кедар, може да се пофали со одлична текстура.

 • Горни ноти: црн бибер и кардамон
 • Средни ноти: јасмин и темјанушка
 • Базни ноти: сандалово дрво и кедар

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 2,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 130 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Collection Santal De Kandy – edp”

Прашања и одговори за производот

 1. 0 гласови
  П Online casino, first deposit bonus of $100 https://bit.ly/2LG4A7Z
  Asked by Hymansom on јануари 11, 2021 02:57
  За ова прашање се уште нема одговори Answer now

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)