Ferragamo Intense Leather – EDP

ПОПУСТ

Ferragamo Intense Leather – EDP

3,557 ден 2,490 ден

  • 50ml
Clear

Опис

Создаден во соработка со постариот парфимер Antoine Maisondieu (Givaudan), Ferragamo Intense Leather е кожна ароматична солена миризлива креација со интензивен современ пресврт што игра со контрастните ноти на брилијантност и заводливост. Свежата душа на мандарината е испреплетена со розов бибер, додека растителниот магнетизам на морското оревче ги опива сетилата. Чисто чувство на интимна автентичност произлегува од реткото срце на мирисот што ги комбинира сочните акценти на акордот на јаболкото Annurca со цветната елеганција на кринот и ирисот. Потоа, мошусот и минералниот квалитет на дабовиот мов внесуваат уште поголема уникатност пред да ја препуштат сцената на ексклузивниот акорд Ferragamo Intense Leather, кој исто така може да се најде во мешавината FERRAGAMO како уникатна карактеристика на совршената рамнотежа помеѓу уметничката дарба и харизматичната привлечност својствена на оваа модна куќа.

 

Горни ноти: мандарина, розов бибер, морско оревче
Средни ноти: акорд јаболка Annurca, крин на долината, ирис
Основни ноти: мошус, дабова мов, кожа

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Ferragamo Intense Leather – EDP”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)