Gucci Guilty Absolute Pour Homme – edp

Gucci Guilty Absolute Pour Homme – edp

Овој производ во моментот го нема на залиха и е недостапен.

Опис

Gucci Guilty Absolute е мирис кој излегува од рамките на традиционалните парфеми. Alberto Morillas го стави на располагање својот висок уметнички сензибилитет на Gucci Guilty Absolute. За да се разликува, парфeмерот создаде посебна мешавина со структура која останува непроменета од првиот пат кога е нанесена на кожата. За да го направи ова Alberto Morillas го постави мирисот на две водечки ноти. Со обично мешање на акордот кој излегува од кожа и се нарекува едноставно “дрвена кожа”, употребена во чест на почетоците на модната куќа Gucci кои се врзани со производство на производи од кожа и со редок вид на многу честа парфемска нота “Goldenwood”, кој е природен екстракт добиен од Нутка Чемпрес. Крајниот мирис се карактеризира со ултра суви дрвенести ноти со длабочина и комплексност.

  • Врвни ноти: кожа
  • Средни ноти: чемпрес, пачули
  • Базни ноти: дрвени ноти и ветивер

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 2,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 130 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Gucci Guilty Absolute Pour Homme – edp”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)