Gucci Guilty Cologne – edt

ПОПУСТ

Gucci Guilty Cologne – edt

3,087 ден4,088 ден

  • 50ml
  • 90ml
Clear

Опис

Приказната #ForeverGuilty открива ново поглавје и ни го претставува новиот Gucci Guilty Cologne – смел и мажествен мирис. Дел од историјата на италијанскиот начин на создавање парфеми, колонската вода (тоалетната вода) е прв пат измислена во 1690 година од страна на Jean Paul Feminis, парфумер кој живеел во Милано и кој го помешал оригиналниот мирис креиран од монасите во Фиренца. Под креативната насока на Alessandro Michele, мастер парфумерот Alberto Morillas ја модернизира свежината на традиционалната колонска вода, со додавање на природни мириси и италијански цитруси. Во горните ноти бергамот ја зголемува мажествената суштина составена од рузмарин и бобинки боровинка. Во срцевината пак, екстрактот од шпански чемпрес ја евоцира медитеранската автентичност со своите смолести тонови, надополнети со флоралните ноти на хелиотроп и темјанушка. Основата на мирисот е дрвенеста и сензуална, со ноти на пачули и кедрово дрво, помешани со бел мошус. Со ретро инспириран дизајн, шишенцето на Gucci Guilty Cologne е изработено од тешко проѕирно стакло. Капачето е во светло сребрена нијанса, која го рефлектира џусот обоен во светло зелена боја.

 

  • Врвни ноти: бергамот, рузмарин, бобинки
  • Средни ноти: хелиотроп, шпански чемпрес
  • Базни ноти: лисја од пачули, дрво од кедар, бел мошус

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 2,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 130 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Gucci Guilty Cologne – edt”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)