Luna Rossa Ocean – EDT

Luna Rossa Ocean – EDT

5,440 ден9,540 ден

  • 50ml
  • 100ml
  • 150ml
Clear

Опис

Luna Rossa OCEAN е нов машки парфем од PRADA. Магнетна покана за нови авантури, заснована на идејата дека со технологијата можеме да ги поместиме нашите граници, да го постигнеме она што некогаш беше невозможно и да откриеме нови перспективи.
Мирис создаден со најнапредната технологија за молекуларна дестилација која ги поместува границите на природноста. Свеж и воден мирис кој содржи експлозивни ноти на бергамот во контраст со екстремната софистицираност и сензуалност на ветиверот и елегантните ноти на ирисот. Уникатна, зависна, машка патека… Шише во сина боја како нуркање во длабочините на океанот. Истовремено моќно и интензивно, како интригантните рефлексии на океанот, со потписот PRADA црвена лента, симбол на иновациите.

Горни ноти: бергамот, розова бибер, артемизија
Средни ноти: ирис, лаванда, акорд од шафран
Долни ноти: ветивер, пачули, мошус

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Luna Rossa Ocean – EDT”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)