Made To Measure – edt

Made To Measure – edt

4,850 ден6,490 ден

  • 50ml
  • 90ml
Clear

Опис

Во есента 2013год Gucci го лансира мирисот за мажи наречен Made To Measure . Наменет е за светскиот и рафиниран човек кој го бара најдоброто. Овој мирис е машки партнер на женската Gucci Premiera од 2012 год. Составот е ориентално зачинет “скроен” како скап костум. Неговите првични ноти се инспирирани од изгледот и чувството на рачно изработен костум. Започнува со калабриански бергамот, туниски цвет од портокал, француска лаванда, анасон. Срцето е електрично, зачинето и текстурирано вклучувајќи ноти на морско оревче од Шри Ланка, вода крин, бобинки од смрека, слива и цимет. Основата е луксузна и софистицирана изработена од лагданум, пачули, кожа и килибар.

  • Врвни ноти: калабриски бергамот, цвет од портокал, лаванда, анасон
  • Средни ноти: морско оревче, вода мили, слива, цимет
  • Базни ноти: лабданум, пачули, кожа, килибар

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 2,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 130 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Made To Measure – edt”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)