Mont Blanc Legend Red – edp

Mont Blanc Legend Red – edp

2,790 ден5,400 ден

  • 30ml
  • 50ml
  • 100ml
Clear

Опис

Колекцијата Montblanc Legend го претстави мирисот MONTBLANC LEGEND RED во јануари 2022 година како похрабар и поодлучен од неговиот претходник, создаден за да ја одрази довербата на носителот, неговата моќ и сила.
За овие мириси е избрана светло-црвена боја на шишето со лакирана завршница, која ги повторува обликот и дизајнот на претходните машки изданија Legend. Црвената боја во овој случај го претставува харизматичниот дух на дрвено-овошната композиција Legend Red. MONTBLANC LEGEND RED се отвора со светол и интензивен акорд на црвен портокал и горчлив, пенлив грејпфрут, во комбинација со кардамон. Срцето го развива ароматичниот мирис на бобинки од смрека и морско оревче засилен со кедар, додека основата е измешана со кедар , розово дрво и тонка, оставајќи топла, кремаста дрвенеста, балсамична трага.

Горни ноти: црвен портокал, грејпфрут, кардамон
Средни ноти: кедар, бобинки од смрека, морско оревче
Основни ноти: розово дрво, кедар, зрна тонка

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Mont Blanc Legend Red – edp”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)