Sculpture Homme – Parfum

ПОПУСТ

Sculpture Homme – Parfum

4,654 ден 2,560 ден

  • 100ml
Clear

Опис

Еден од најпрепозналивите мириси на 90-тите, компониран од мајсторот на парфимер Мишел Алмаирак, е Nikos Sculpture Pour Homme, почитуван и се уште широко се носи, дури и денес. Во своето стаклено шише во облик на едро, алудира на морето и слободата.Во 2022 година, Никос одлучи да понуди високо концентрирана верзија на оригиналната скулптура на Никос, сега во концентрација на Parfum. Иконскиот и препознатлив дизајн на шишето остана ист, само што сега стаклото е обоено во темно сина боја.Брендот Никос сподели информации за најновиот мирис.
„Поконцентриран од оригиналот. Автентичната квинтесенција на мирисот на Никос Скулптура.
Никос Скулптура оддава почит на безвременската убавина и привлечноста на грчките антички скулптури, совршено извајаните тела со нивната мистична аура и присуството што го одзема здивот.

Горни ноти: бергамот, мандарина, лимон, цвет од портокал
Средни ноти: крин на долината, јасмин, здравец
Основни ноти: зрна тонка, бензоин, кедар, килибар

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Sculpture Homme – Parfum”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)