Terre d’Hermès – edt

Terre d’Hermès – edt

4,800 ден5,990 ден

  • 50ml
  • 100ml
Clear

Опис

Terre d’Hermes е елегантен мирис базиран на хармонија на воздушни ноти и земјени ноти. Ова е еден вид патување низ различни елементи. Вклучува класично машко трио: цитрус, дрво и мошус. Основните ноти се грејпфрут, портокал, кварц, бибер, розов бибер, пачули, кедар, ветивер, бензоин. Направен е во 2006 година. Творецот на мирисот Жан-Клод Елена.

Во 2009 година, беше воведено ограничено издание, редизајнирано оригинално шише, исто така изработено од Филип Мукет. Целосно заслужена за елеганцијата и софистицираноста на шишето, новото издание е украсено со платинесто сиви и бели ленти со ефект на огледало, кои ја прават буквата Х во долниот дел од шишето, по што изданието е именувано. На правилното геометриско шише, можеме да го забележиме и логото Хермес, сребрениот метал на „рамената“ на шишето, како и портокаловите детали и името што ја одразуваат бојата на композицијата.

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Terre d’Hermès – edt”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)