Bloom Acqua Di Fiori – edt

ПОПУСТ

Bloom Acqua Di Fiori – edt

3,040 ден4,070 ден

  • 50ml
  • 100ml
Clear

Опис

Gucci Bloom Acqua Di Fiori – edt ветува поживописен, енергичен и свеж карактер, инспириран од пријателствата меѓу жените, родени од спонтаност и младешка радост. Излезен е во пролетта 2018 год.  Како и оригиналниот Gucci Bloom, новата едиција е креирана од страна на парфумерот Alberto Morillas, кој ја зел оригиналната, деликатна зачинето-флорална композиција составена од тубероза, јасмин и ноти на кинеското растение “орлови нокти“  (ползавец Рангун), како и лоза со црвени цветови која за прв пат се користи во парфемите, и ја направил посвежа со додавање на зелени ноти. Основата на мирисот е дрвенеста и мошусна, со цел да донесе топлина и длабочина на мирисот. Мирисот е освежувачки, пријатен и цветен, со високо концентрирани состојки.

  • Toп ноти: галабан лист од Азија, лист од рибизли, бергамот, лимон
  • Средни ноти: бела фрезија, кинеско растение (орлови нокти), јасмин, тубероза
  • Базни ноти: мошус, сандалово дрво

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 2,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 120 денари. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Bloom Acqua Di Fiori – edt”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)