ПОПУСТ

Bloom – edp

3,980 ден7,720 ден

  • 30ml
  • 50ml
  • 100ml
Clear

Опис

Италианската модна куќа Gucci го најави својот мирис  Gucci Bloom Eau De Parfume со промовирање на глобално ниво во август 2017 год. првиот под раката на новиот креативен директор Александар Микеле. Белото цвеќе, како што е туберозата и природниот Самбак јасмин, се помешани со дрвенестите ноти на корен од ирис и ноти од кинеската билка Орлови нокти (Combretum indicum), како и рангун ползавец, растение кое расте во Индија и кое за прв пат се употребува во парфем. Заштитни лица на кампањата се актерката Dakota Johnson, уметницата Petra Collins и манекенката Hari Nef. Кампањата ја изработи Glen Luchford. Обоеното шишенце во винтиџ розева нијанса е украсено со едноставна етикета со името на брендот, додека пакувањето го краси принт со црвено-бела боја.

Топ ноти: портокал, зелени ноти

Средни ноти: кинеската билка (орлови нокти), јасмин Самбак, тубероза

Базни ноти: рангун ползавец, сандалово дрво, ванила

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Bloom – edp”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)