Cerruti 1881 – edt

Cerruti 1881 – edt

1,775 ден3,540 ден

  • 30ml
  • 50ml
  • 100ml
Clear

Опис

Мирисот, кој стана класичен мирис на оваа дизајнерска куќа, беше лансиран во 1995 година. Нино Черути, познат како „најмладиот од големите класици“, го отвори својот прв бутик во Париз на улицата Ројал во 1967 година.

Првата женска колекција се појави во 1976 година и ја доби истата репутација како беспрекорно елегантна како и неговите претходни машки колекции. Исто така, парфемите на Cerruti се изработени од материјали со највисок квалитет, и пред с се елегантни. Затоа парфимерот го избра ленениот цвет за првиот женски мирис, бидејќи ленот е цветот на Черути.

Носот зад овој мирис е Клер Каин, дизајнер на шишето е Серж Мансау.

Горните ноти се мимоза (багрем), ирис, роза, бела фрезија, љубичица, крин, јасмин и бергамот; средните ноти се камилица, ирис, нарцис, гераниум, галбан, јасмин, коријандер, розово дрво, цвет од портокал и тубероза; основните ноти се мошус, сандалово дрво, кедар, килибар и ванила.

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Cerruti 1881 – edt”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)