Dylan Purple Pour Femme – EDP

Dylan Purple Pour Femme – EDP

4,190 ден7,500 ден

  • 30ml
  • 50ml
  • 100ml
Clear

Опис

Versace Pour Femme Dylan Purple е инспириран од моментите поминати на италијанските плажи и врвните италијански сладоледи и нивните постојано иновативни вкусови. Преку Dylan Purple, куќата на Версаче враќа едноставна, чиста и неукрасена среќа во Италија.Овој мирис е покана за патување. Свежото, овошно и неодоливо отворање им оддава почит на сладоледите во Италија и нејзините иконски агруми. Цветното срце претставува зајдисонце покрај водата; виолетови рефлексии и благ мирис на ветре. Цветно-овошниот состав вклучува ноти на горчлив портокал и бергамот од Италија, круша, виолетова фрезија и молекули помароза, махонијал, изо-е-супер, амброфикс, беламбре и силколид.

Горни ноти: италијански бергамот, италијански горчлив портокал, сок од круша
Срце: виолетова фрезија, махонија, помароза
Основа: Ambroxan, ISO-E-Super, Вирџинија кедар, Bellambre, Silcolide

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Dylan Purple Pour Femme – EDP”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)