Olympéa Solar Intense – EDP

Olympéa Solar Intense – EDP

4,290 ден7,900 ден

  • 30ml
  • 50ml
  • 80ml
Clear

Опис

Најновиот фланкер, OLYMPEA SOLAR, од линијата Olympea на Paco Rabanne (PUIG) го слави сонцето и исто така како и претходните изданија привлекува големо внимание. Го следи трендовскиот бран со тема на мириси со сонце што го „преплавија“ пазарот минатата година со соларен акорд во композициите и самиот дизајн, нудејќи ја брилијантноста, среќата, силата и оптимизмот кои се толку потребни, дури и во парфемскиот сектор.
Почетокот на композицијата нуди слатки и пенливи цитрусни акорди на кора од портокал и кора од мандарина, поддржани од цвет од портокал. Срцето открива соларен дабов мов во комбинација со букет бели цветови и ноти на соларни тиара цветови, додека топлиот и егзотичен допир на иланг-иланг ги претставува сончевите зраци на кожата заедно со бензоин во основните ноти.

Горни ноти: кора од мандарина, кора од портокал, цвет од портокал
Средни ноти: соларен дабов мов, бели цветови, соларни цветови на тиара
Основни ноти: иланг-иланг, бензоин

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Olympéa Solar Intense – EDP”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)