Paradoxe By Prada – EDP

Paradoxe By Prada – EDP

5,030 ден9,830 ден

  • 30ml
  • 50ml
  • 90ml
Clear

Опис

Прада го лансира својот нов мирис наречен Paradoxe, претставен од актерката Ема Вотсон. Според брендот, новиот мирис ги отелотворува парадоксите на култните состојки за да открие нови мирисни сензации.Главните парфимери Nadège Le Garlantezec, Shyamala Maisondieu и Antoine Maisondieu соработуваа со Miuccio Prada и Raf Simons за да ја доловат безвременската природа и авангардноста.Безвременски цветен и женствен карактер на букетот бели цветови, во кој доминираат нероли и јасмин, е повторно измислен со свежата димензија на нероли пупки. Потписот на „авангардниот“ акорд на Ambrofix и Serenolide, две молекули, е таму за да се создаде интимна, но моќна и трајна патека.

Горни ноти – бергамот, круша, мандарина
Средни ноти – цвет од портокал, јасмин, есенција од нероли, нероли
Основни ноти – бел мошус, ванила, амбер, бензоин

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 150 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Paradoxe By Prada – EDP”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)