Rosa Moceniga For Woman – EDP

Rosa Moceniga For Woman – EDP

5,890 ден8,620 ден

  • 50ml
  • 100ml
Clear

Опис

Овој цветен мирис ја открива Розата во нејзиниот најфасцинантен израз. Горните ноти маѓепсуваат со свеж сицилијански лимон и слатка есенција на Rosa Moceniga, нежно осветлена од листовите на црна рибизла.
Бујниот цветен букет во срцето го искажува апсолутот на розата, зајакнат со свежата пролетна магнолија и нежните проѕирни допири на цветовите од лотус.
Хармонично вметнат во меките и сензуални основни ноти, овој софистициран цвет е неприкосновен протагонист на мирисот: пријатниот мошус, белото кедрово дрво и апсолутот од ванила, попрскани со скапоцени допири на килибарни кристали, обезбедуваат скапоцена основа за величественоста на оваа роза.
Овој парфем е единствениот во светот кој ја користи оваа роза.

Горни ноти – Rosa Moceniga, Сицилијански бергамот, зелени ноти
Средни ноти – Rosa Moceniga, магнолија, лотус
Основни ноти – Rosa Moceniga, мошус, ванила, амбер,екстракт од  кедар

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Rosa Moceniga For Woman – EDP”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)