Voce Viva – edp

Voce Viva – edp

4,600 ден8,930 ден

  • 30ml
  • 50ml
  • 100ml
Clear

Опис

Римјанин во срцето, Valentino Beauty е колоритен, кул бренд кој создава висока мода. VOCE VIVA создава паралела помеѓу тонот на твојот глас и мирисот на твојот парфем. Исто како гласот, мирисот е нешто лично, нешто интимно, нешто што остава трага. Хармонија од светол букет од цвеќе, од која станувате зависни и моќ која доаѓа од неочекуваните кристално мошусни акорди. Парфемот го слави гласот на секоја жена. VOCE VIVA е ода на Valentino кој ја слави женственоста.

Шишенцето ги пренесува вредностите на куќата Valentino и женственоста на VOCE VIVA. Мазно стакло во форма на коцка, кое ја рефлектира светлината поминувајќи низ златната течност. Рокерските нитни на капачето го потенцираат стилот на Valentino. Вибрантен фонт од црвени букви го краси исконското Valentino шишенце.

„Денес е вистинска моќ да споделиш емоции” – Pierpaolo Piccioli, креативен директор на куќата Valentino.

Испорака:

Schatze.mk / Шатци Парфимерии ќе го испорача вашиот парфем насекаде низ Македонија, доколку вашата нарачка е над 3,000 денари испораката ќе биде БЕСПЛАТНА, во спротивно цената за испорака било каде во Македонија е 530 денари. За да го процесираме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, производот ќе биде процесиран следниот работен ден.

Рок на достава: 2 до 3 работни дена.

Неработни денови се сабота, недела и државни празници.

Ако парфемот ви е наменет за подарок, можеме да го спакуваме во украсна кеса за подароци, се што треба да направите пред да ја извршите нарачката е да додадете "украсна кеса" во вашата кошничка пред да ја извршите нарачката.

Враќање:

Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот.

Оригинални производи:

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Шатци продава исклучиво производи купени од лиценцирани преставништа на сите брендови во Македонија, постоиме и успешно се воздигнуваме повеќе од 20 години на пазарот, како уверување може да ја погледнете нашата Facebook страница која има повеќе од 130.000 вистински следбеници, исто така може да ги разгледате и мислењата на нашите клиенти на истата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email ( [email protected] ), пратете ни порака на Facebook: https://www.facebook.com/schatze.mk или јавете се на +389 78 321 238.

Додатни Информации

Бренд

Милилитража

, ,

Мислења

Сеуште нема мислења.


Бидете првиот што ќе оставите мислење за “Voce Viva – edp”

Прашања и одговори за производот

Сеуште нема прашања. Бидете први што ќе поставите прашање за овој производ.

Само што го додадовте овој производ во кошничката:

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)