За Нас

НАШАТА ПРИКАЗНА

Основана во 1998 година, Шатци Парфимерии е најголемиот независен ланец на парфимерии во Македонија.

Нашата цел е да ги направиме мејнстрим и луксузените производи прифатливи и достапни за сите. Ние нудиме над 70 брендови на парфеми и над 30 брендови за декоратива (MakeUp), од кои сите се достапни во нашите продавници, а дел од нив се достапни и на нашата Интернет страница.

Благодарение на Вас, неколку пати одбрани сме за најдобра парфимерија во град Скопје, исто така Шатци Палма Мол – Тетово, е мометално најголемата парфимерија во нашата држава. replica rolex

Без разлика дали ќе изберете да купувате во некоја од 12-те наши парфимерии, преку Интернет или преку телефон, нашиот пријателски тим е обучен и подготвен да Ви помогне во пронаоѓањето на совршен парфем или декоратива.

Ние, во Шатци Парфимерии сме посветени на Вас. Ние сакаме да уживате во купувањето со нас, без разлика дали барате да се негувате или барате совршен подарок, ние сме тука за вас – без разлика на начинот на купување.

ЗОШТО ДА НЕ ОДБЕРЕТЕ НАС

НАЈГОЛЕМ УДЕЛ

Според релевантни истражувања Шатци Парфимерии 2018, 2019 и 2020 година има најголем удел во Македонскиот пазар во продажбата на парфеми и декоратива.

БЕЗБЕДНИ ТРАНСАКЦИИ

Секогаш сме во чекор со сите најнови протоколи за безбедност при онлајн купување и почитување на сите законски одредби.

НАЈПОВОЛНИ ЦЕНИ

Секогаш се стремиме да обезбедиме најголеми попусти и поволности за Вас. Независно како акции во цена или соодветни подароци.

БРЗА И БЕЗБЕДНА ИСПОРАКА

Вршиме достава во рок од 2 до 3 работни дена во специјални услови на вашата нарачка можна е и достава во рок од 24 часа.

КОРИСНИЧКА ПОДРШКА

Корисничката подршка е достапна секој работен ден (понеделник до петок) од 10:00 до 18:00 на телефонскиот број 078 321 238.

СЕКОГАШ ВО ТЕК

Преку едукативна содржина ќе ве запознаеме со најновите модни трендови. Советите ќе бидат персонализирани кон Вашите потреби.

ГАЛЕРИЈА

Буњаковец

Скопје Центар

Куманово

Тетово – Палма Мол

Retail Point Park

ТЦ Бисер

Тетово – Центар

Битола

Охрид

ИСТОРИЈА

1998

1998 - Тетово

Се отвора првиот дуќан во Тетово (центар)

2000

2000

Се отвора првиот дуќан во Гостивар

2003

2003

Се отвора првиот дуќан во Скопје (Центар)

2004

2004

Се отвора вториот дуќан во Скопје (Т.Ц. Бисер)

2009

2009

Се отвора третиот дуќан во Скопје (Т.Ц. Буњаковец)

2012

2012

Се отвора четвртиот дуќан во Скопје (Чаир)

2012

2012

Дуќанот во Буњаковец се преселува во поголем дуќан.

2012

2012

Дуќанот во Тетово се преселува во поголем дуќан.

2012

2012

Се отвора првиот дуќан во Куманово

2014

2014

Дуќанот во Т.Ц Бисер се преселува во поголем дуќан.

2014

2014

Се отвора вториот дуќан во Тетово (Т.Ц. Палма Мол)

2015

2015

Дуќанот во Гостивар се преселува во поголем дуќан.

2019

2019

Дуќанот во Буњаковец се преселува во уште поголем дуќан.

2019

2019

Дуќанот во Чаир се преселува во поголем дуќан.

2019

2019

Се пушта во употреба www.schatze.mk – Платформа за купување на производите од Шатци парфимерии преку интернет

2020

2020

Се отвора нов дуќан во Битола.

2020

2020

Се отвора нов дуќан во Охрид.

2021

2021

Се отвора втор дуќан во Битола.

2021

2021

Се отвора нов дуќан во Капиштец.

КЛИЕНТИТЕ ЗА НАС

Бојан М.Битола

Лилјана Б.Скопје

Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана и ќе ви биде даден "link" до истата. Вие, или секој со линкот, можете да го користите за да ја повратите вашата кошничка во секое време.
Назад Зачувај и Сподели Кошничка
Вашата кошничка ќе биде зачувана со слики и информации за производите. Испратете ја на себе или на пријател, со линк на кој ќе може да ја добиете во секое време.
Вашата кошничка е успешно испратена :)